suyin
13 دی 1401 - 23:52

قاچاق دام یکی از علل اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار کرمانشاه است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز در بازار کرمانشاه باید منطقی شود گفت: قاچاق دام یکی از علل اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی دام در کرمانشاه اظهار کرد: قیمت گوشت قرمز در بازار کرمانشاه فاصله معناداری با دیگر شهرها دارد که این تفاوت باید با اقدام کارشناسی هر چه زودتر اصلاح شود.

وی افزود: استانی که تولید کننده گوشت در کشور است باید شهروندانش هم به گوشت بهداشتی با قیمت مناسب دسترسی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در برنامه بازدید از کشتارگاه بیستون آخرین وضعیت تأمین و عرضه گوشت قرمز و دلایل قیمت نامناسب آن در بازار کرمانشاه بررسی شد.

صحرایی بر ضرورت ساماندهی بازار گوشت بر اساس یک برنامه مدون و در یک زمان قابل قبول تاکید کرد و گفت: اگر همه کسانی که در چرخه تأمین و عرضه گوشت فعال هستند با دغدغه مندی و دلسوزی در این عرصه فعالیت کنند حتماً قیمت و کیفیت گوشت در استان کرمانشاه بهتر خواهد شد.

وی یکی از عوامل افزایش قیمت‌ها در بازار گوشت را قاچاق دام دانست که باید مسیرهای آن مسدود شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: امکان صادرات دام مازاد استان کرمانشاه نیز تنها در صورتی فراهم خواهد شد که این کار به افزایش قیمت‌ها دامن نزند.

وی همچنین عرضه غیربهداشتی گوشت را یکی دیگر از معضلات این حوزه دانست و گفت: روند عرضه گوشت حتماً باید به صورت سالم و بهداشتی باشد و سلامت شهروندان را به خطر نیاندازد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 953554